SECTII

Sectia Boli infectioase - Dr. Grecu Ileana, As. Sisu Simona

  • Compartiment Dermatovenerologie - Dr. Serban Iuliana, As. Neculcea Vasilica
  • Compartiment Boli infectioase copii
  • Compartiment HIV/SIDA
  • Dermatovenerologie copii

Sectia Cardiologie - Dr. Minescu Bogdan, As. Fratica Mioara

  • Compartiment Terapie intensiva Coronarieni
  • Compartiment Cardiologie pediatrica

Sectia Gastroenterologie - Dr. Talanca Corneliu, As. Dumitru Mihaela

  • Compartiment Endoscopie digestiva

Sectia Medicina interna 1 - Dr. Prisacaru Florentina, As. Arghiropol Gabi

  • Compartiment Endocrinologie - Dr. Obada Aurora, As. Dogaru Isabela
  • Compartiment Nefrologie - As. Satnoianu Mioara
  • Dializa peritoneala - As. Stanila Daniela

Sectia Medicina interna 2 - Dr. Popa Pavel, As. Serbu Atelanta

  • Compartiment Medicina interna cronici - Dr. Ganciu Petru Pavel, As. Chitoiu Marinela Adina
  • Compartiment Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice - Dr. Voineag Cristiana, As. Apostu Laura
  • Compartiment Medicina muncii

Sectia Neurologie - Dr. Perianu Octavian, As. Manuc Adriana

    Sectia Oncologie medicala - Dr. Manolescu Irina, As. Iacob Mioara

    • Compartiment Hematologie clinica - Dr. Giovani Marian, As. Manea Lenuta

    Sectia Pediatrie 1 - Dr. Chiriacescu Mariana, As. Zanfir Niculina

    • Compartiment Recuperare pediatrica

    Sectia Pediatrie 2 - Dr. Asproiu Alexandrina, As. Zanet Marilena

    • Compartiment Neurologie pediatrica

    Sectia Reumatologie - Dr. Pavlovu Viorica, As. Ciurea Mariana

      Sectia Chirurgie generala 1 - Dr. Med. Voicu Dragos, As. Pavlovici Vivi

      • Compartiment Chirurgie toracica
      • Compartiment Chirurgie vasculara - Dr. Manoliu Nicoleta, As. Meleaca Mirela

      Sectia Chirurgie generala 2 - Dr. Lepadatu Liana Adriana, As. Cainaru Victoria

        Sectia Chirurgie si ortopedie pediatrica - Dr. Dragulescu Dan, As. Ardeleanu Mariana

          Compartiment Neurochirurgie - Dr. Gutu Marian, As. Tanase Mihaela

            Sectia Oftalmologie - Dr. Dobre Elena, As. Dobre Dorina

              Sectia Ortopedie si traumatologie - Dr. Pricop Cristian Florinel, As. Novac Stefan Valentin

              • Compartiment Recuperare, medicina fizica si balneologie
              • Compartiment Chirurgie plastica si microchirurgie reconstructiva - Dr. Stanescu Cristina, As. Bratu Cristian

              Sectia Otorinolaringologie (ORL) - Dr. Lapusneanu Lucian, As. Damian Monica

              • Compartiment Chirurgie orala si maxilo-faciala

              Sectia Urologie - Dr. Grecu Anatoli, As. Stroe Florenta

                Anestezie Terapie Intensiva 1 (ATI) - Dr. Susanu Carolina, As. Mosescu Adrian

                • Compartiment Toxicologie

                Anestezie Terapie Intensiva 2 (ATI) - Dr. Susanu Carolina, As. Marculescu Dana

                  Unitate Primire Urgente (UPU) - Dr. Roadevin Mihaela, As. Popescu Lenuta

                  • Punct Laborator analize medicale
                  • Cabinet medicina dentara de urgenta

                  Serviciul Judetean de Medicina legala - Dr. Ilie Gina, As. Milea Nicoleta

                    Laborator Radiologie si Imagistica Medicala A - Dr. Naca Andreea Carmen, As. Cireasa Cornel

                    • Punct de lucru Radiologie si Imagistica Medicala B
                    • Punct de lucru Radiologie si Imagistica Medicala D

                    Laborator Radioterapie

                      Laborator Recuperare, medicina fizica si balneologie

                        Serviciu de Anatomie patologica - Dr. Mihalache Daniela, As. Voinea Nicu

                          Bloc Operator Central corp A- 9 sali de operatie - Dr. Radulescu Cosmin, As. Crivat Olguta

                          • Punct de lucru corp B - 8 sali de operatie - Dr. Lepadatu Liana Adriana
                          • Punct de lucru corp D - 5 sali operatie - Dr. Tovirnac Florin, As. Calin Spita Fanica

                          Sterilizare - As. Arseni Anisoara

                            Farmacie - Farm. Tudosa Petru Constantin, As. Gheonea Tanta, As. Fratila Iordana, As. Ionescu Alina Simona

                              Laborator explorari functionale

                                Cabinet medicina sportiva

                                  Cabinet de planificare familiala

                                    Spitalizare de zi - corp D

                                      Serviciul Prevenire Control Infectii Nosocomiale - As. Guta Virginica Luiza

                                        Spitalizare de zi - As. Zecovici Mirabela

                                          Sectia Obstetrica Ginecologie I corp D - Dr. Coltofeanu Nelu Adrian, As. Dumitrescu Aurica

                                          • Compartiment obstretica patologica

                                          Sectia Obstetrica Ginecologie II corp D - Dr. Tovirnac Florin, As. Vasilescu Elena Mihaela

                                          • Compartiment obstretica patologica

                                          Sectia Neonatologie corp D - Dr. Gheonea Vaso, As. Tudor Viorica Constanta

                                          • Compartiment Terapie Intensiva
                                          • Compartiment prematuri

                                          Anestezie Terapie Intensiva 3 (ATI) corp D - Dr. Ichim Laura Anemari, As. Pupaza Nicolae

                                            Laborator Analize Medicale corp D - Dr. Vasile Mihaela, As. Keresy Mihaela

                                              Unitate de transfuzie sanguina - As. Neacsu Simona

                                                Laborator analize medicale –servicii externalizate

                                                  Serviciul Judetean de Medicina Legala - Dr. Ilie Gina, As. Milea Nicoleta

                                                    Cabinet boli infectioase (HIV - SIDA)

                                                      Cabinet boli infectioase - antirabic